NextDent-by-3D-Systems-Logo.png
NextDent-3DSystems-Denture-.jpg

NextDent Base

NextDent Base jest bio kompatybilnym materiałem klasa II , nadaje się do drukowania 3D baz protez częściowych i całkowitych czasowego stosowania Materiał ten ma małą kurczliwość (± 1,4%) w porównaniu do standardowych materiałów na bazy protez z PMMA (> 5%), co daje doskonałe dopasowanie podstawy protezy. Niska ilość pozostałych monomerów (0,4%) pozostałych po procesie charakteryzuje materiał jako wysoce kompatybilny

NextDent_3DSystems_RGB_Try-.jpg

Biokompatybilny materiał do nadruku w Try-In

NextDent Try-In to biokompatybilny materiał klasy I, odpowiedni do drukowania urządzeń Try-In, płyta podstawowa w połączeniu z indywidualnie zaprojektowanym układem zębów, w celu sprawdzenia zgryzu i okluzji. Dostępne w kolorach TI0, TI1, TI2.

NextDent_3DSystems_RGB_SG.jpg

NextDent SG Surgical Guide

NextDent SG Surgical Guide to biokompatybilny materiał certyfikowany klasa I, opracowany do drukowania szablonów chirurgicznych. Z uwagi na wysoką dokładność, ułatwią wstawienie tulei bezpośrednio po wydrukowaniu. Przez co umożliwia jeszcze większą precyzję podczas operacji. Materiał NextDent SG jest odporny na środki dezynfekujące. Ponadto, materiał może być również sterylizowany za pomocą promieniowania gamma i autoklawu. Stosowanie autoklawu nie ma wpływu na stabilność wymiarową, a zatem NextDent SG może być stosowany w każdej sali operacyjnej.

NextDent_3DSystems_RGB_Tray.jpg

NextDent Tray

NextDent Tray to biokompatybilny materiał certyfikowany klasa I. Zaprojektowany w celu drukowania indywidualnych łyżek wyciskowych. Materiał charakteryzuje się dużą prędkością drukowania i dużą dokładnością. Żywica NextDent Tray umożliwia technikom wykonanie najbardziej skomplikowanych łyżek indywidualnych, w ciągu kilku minut. Drukowane łyżki są sztywne i nadają się do wszystkich rodzajów mas wyciskowych, co ułatwia pobranie wycisków precyzyjnych, o wysokiej jakości. Materiał ten jest również wymieniony na liście FDA.

NextDent_3DSystems_RGB_Orth.jpg

NextDent Ortho Clear

NextDent Ortho Clear to materiał biokompatybilny klasy IIa dla wszystkich rodzajów szyn i uchwytów. Jest to czysty i atrakcyjny wizualnie materiał do drukowania 3D, charakteryzujący się wysoką wytrzymałością i chrupkością.

NextDent_3DSystems_RGB_Ort-.jpg

NextDent Indirect Bonding Tray

NextDent Indirect Bonding Tray jest zgodnym biologicznie certyfikowanym klasa I materiałem do zastosowań ortodontycznych. Z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania, można zaplanować dokładną lokalizację zamków ortodontycznych i drukować szyny transferowe do ich pozycjonowania. Ze względu na charakterystyczną elastyczność materiału, przy pomocy drukowanych transferów można łatwo umieścić wszystkie zamki na raz, oszczędzając czas pracy

NextDent_3DSystems_RGB_Ort_.jpg

NextDent Ortho Rigid

Łatwe projektowanie i drukowanie szyn 3D NextDent Ortho Rigid to biokompatybilny materiał klasy IIa opracowany do cyfrowego wytwarzania szyn. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem możliwe jest łatwe projektowanie i drukowanie szyn. Dostępne w Transparent Blue.

NextDent_3DSystems_RGB_Mode.jpg

NexDent Model Ortho

NextDent Model Ortho to materiał nadający się do drukowania modeli ortodontycznych, w szczególności w zastosowaniach technologii termoformowania.
NextDent Model Ortho jest materiałem odpowiednim do drukowania modeli używanych w aplikacjach „Vacuum Moulding”. Materiał ten jest szybszy i łatwiejszy do wydrukowania w porównaniu do innych materiałów modelowych. Materiał ten można wydrukować szybciej w porównaniu do modelu 2.0.

NextDent_3DSystems_RGB_Ging.jpg

NexDent Gingiva Mask

NexDent Gingiva Mask jest elastycznym materiałem, który może być stosowany w połączeniu z materiałem do drukowania modeli. Dzięki czemu możliwe jest drukowanie części modelu, które potrzebują pewnej elastyczności ( maski dziąsłowej)

NextDent_3DSystems_RGB_Mod2.jpg

NextDent Model 2.0

Precyzyjne wydruki modeli dentystycznych NextDent Model 2.0 charakteryzuje się wysokim stopniem dokładności, dzięki czemu materiał ten nadaje się do szczegółowych wzorcowych modeli protetycznych i ortodontycznych, w których wymagana jest wysoka precyzja. Modele charakteryzują się wysokimi szczegółami wizualnymi ze względu na kolor i nieprzezroczystość i mają idealną powierzchnię do odczytywania obrazów. Dokładnie wydrukowane modele są idealną podstawą do stworzenia Twojego dzieła stomatologicznego. Dostępne w kolorach brzoskwiniowym, białym i szarym.

NextDent_3DSystems_RGB_Cast.jpg

NextDent Cast

NextDent Cast to spalający się bezresztkowo materiał do druku 3D, przeznaczony do różnego rodzaju sruktur. Jeżeli potrzebujesz wykonać konstrukcję nośną, podbudowę, lub elementy aparatów ortodontycznych. Korzystanie z tego materiału, oraz z rekomendowanych do tego celu mas osłaniających, czyni łatwym cały proces od projektowania, poprzez drukowanie i odlew. Drukuj i odlewaj części metalowe swoich prac w metalu jakiego potrzebujesz.

NextDent_3DSystems_RGB_CB_.jpg

NextDent C & B MFH (Micro Filled Hybrid)

NextDent C & B Micro Filled Hybrid to biokompatybilny materiał klasy IIa * opracowany dla koron i mostów. Równowaga między nieorganicznymi wypełniaczami i żywicą nadaje materiałowi wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie. Materiał jest łatwy do wykończenia i polerowania oraz może być barwiony wszystkimi rodzajami zestawów do barwienia kompozytów. Dzięki idealnej równowadze między nieprzezroczystością i przeziernością drukowana korona idealnie łączy się z istniejącymi zębami. Dostępne w kolorach BL, N1, N1.5, N2, N2.5, N3 i T1.